A pár napja nagy csinnadrattával bejelentett landolást döbbent csend követte… mind a leszállóegység, mind az ESA, (Európai Űrügynökség) részéről. Kiderült, az szonda a Mars felszínébe csapódott, és felrobbant!

Vajon hogyan történhetett, hogy már a leszállást hírdették, miközben a szonda éppen megsemmisült a vörös bolygón? Az ESA túlságosan magabiztos volt, és idő előtt jelentette be az örömhírt, miközben a visszaigazoló adatok még nem érkeztek meg az iszonyú távolság miatt… Végül ötven másodperccel a landolás előtt megszakadt minden kapcsolat a Schiaparelli szondával. A feltételezések szerint túl korán nyíltak ki a fékezőernyők, amelyek így semmit sem értek, és a landolást segítő hajtóművek sem kapcsoltak be. A számítások szerint a szonda 2-4 km-es magasságból, 300 km/órás sebességgel csapódott be…

És ezt észlelted már?  A Jharkhand-i alien: avagy az idegenek köztünk járnak

640px-schiaparelli_landing_on_mars

Számos kutató már előre borítékolta a kudarcot, biztosak voltak abban, hogy nem ér el a Marsig a Schiaparelli, de ha mégis, egy darabban akkor sem száll le a felszínre. Alighanem tudhattak valamit!

mars_reconnaissance_orbiter-2

A NASA Mars Reconnaissance műholdja hihetetlen gyorsasággal meg is találta a becsapódás helyét, 5 km-rel a landolási zónától…

Többen azon a véleményen vannak, hogy a NASA nem hagyja megtörni egyeduralmát a Marson, és minden eszközzel megakadályozza, hogy mások is kutakodhassanak testvérbolygónkon. Eddig 15 leszállási kísérlet történt, ebből hetet a NASA zsebelt be…

Az szovjet Phobos-1 1988. júliusában veszett el az űrben, miután érdekes módon hibásan ment ki egy paracs így nem álltak irányba a napelemei… A Phobos-2 elért a Marsig, és megkezdte a felvételek küldését, de végül vele is megszakad a kapcsolat. Utolsó fotói zavarba hozták a kutatókat. Furcsa ovális árnyékot rögzített a Mars felszínén, a legutolsó képen egy fényes hosszú csík látható. Mintha egy lézersugarat fotózott volna le, amellyel elpusztították…

És ezt észlelted már?  Álcázott ufót filmeztek a rendőrségi helikopter hőkamerájával

4542646626

Az árnyék kételyeket ébresztett a szovjet kutatókban… a rejtélyes fénysugár pedig meggyőzte őket, valaki nem akarja, hogy ott legyenek…

mars-phopos-2

2003 decemberében a Mars Express az első európai marskutató űrszonda sikeresen pályára állt a Mars körül és több éve végez megfigyeléseket. A magával vitt brit Beagle 2 leszálló egységgel azonban szintén leszállás közben szakadt meg a kapcsolat… 2004-ben a japán Nozomi űrszondának nem sikerült bolygó körüli pályára állnia. Megzavarhatták a jeleit. Elszáguldott a semmibe… 2011-ben a Phobos-Grunt orosz-kínai szonda egyszerűen visszazuhant a földre, mert nem tudta bekapcsolni a hajtóműveit a földkörüli pályán…

Vajon mindez csak véletlen? A NASA landolása előtt is tévesztettek célt az űreszközök és tűntek el az ismeretlenben, de hogy csak az amerikaiaknak sikerült megvetniük a lábukat, az több, mint érdekes…

És ezt észlelted már?  A NASA szerint nincs élet a Marson, de a fotók mégis mást mutatnak!

mars-bazis

Az összeesküvés-elméletek kedvelői egyre biztosabbak abban, hogy az amerikaiak már alaposan berendezkedtek a Marson. Védelmi rendszerüknek köszönhetően pedig biztos, hogy más nem fog a Mars közelébe jutni még egy jó ideig.