Home » Furcsa jelenségek » Hírek » Űrkutatás » Ezt olvasod:

Valami furcsa történt az égen Lappföldön és Észak-Norvégiában. Az emberek pánikba esve kezdték hívogatni a rendőrséget, nem tudván mik azok a hatlamas fénykörök és polipcsápszerű jelenségek, amelyek az Északi fényben megjelentek.

Norvégiában 2019. április 5-én az Andøya Space Center kutatói két adatgyűtő rakétát indítottak egy kisebb geomágneses viharba, vagyis sarki fénybe. Az eredmények nem csak őket, de a környéken élőlet is sokkolta. A rakéták különféle vegyi porokat bocsáltottak ki magukból, amitől ragyogó kék és lila foltok jelentek meg a mágneses viharban. A fényfoltok később bonyolult struktúrákká fejlődtek a saki fényben.

Foto: NASA

„A több száz mérföldes körben a lakosok meglepve figyelték ezeket a furcsa fényeket. Többen pánikba esve hívták a rendőrséget azzal, hogy  „Jönnek az idegenek! Igazi tömegpánik tört ki.” – mondta Chris Nation, aki az Aurora Addicts program vezetője.

És ezt észlelted már?  1,6 millió km/órás sebességgel száguldó bolygót fedeztek fel

A videót a cikk megjelenése óta eltávolították az eredeti forrásból.



Az Auroral Zone Upwelling Rocket Experiment program célja az ionoszféra határainak és áramának mérése. Illetva arra voltak kíváncsiak a kutatók, hogy a Föld felé süllyedő aurorális energia a hogyan befolyásolja az alsó légkört.

A missziót finanszírozó NASA szerint a vegyi anyagok nem jelentenek veszélyt a régió lakóira, de mivel a NASA részt vesz ebben a projektben, fel kell tennünk magunktól a kérdést, hogy valóban Auroral Zone Upwelling Rocket kísérlet volt-e, vagy a kísérletet csak elterelés volt, hogy valami egészen mást tesztelhessenek…

A videót a cikk megjelenése óta eltávolították az eredeti forrásból.

Egyébként tök jól néz ki, meg minden, de nem biztos, hogy egészséges dolog ilyesmivel kísérletezni…

És ezt észlelted már?  Egy új kutatás szerint az idegenek lila színűek lehetnek



Kapcsolódó cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük