Szóhoz sem jutottak az algériai Ain Sefra városának lakói pár napja, amikor az egyik vasárnap reggelre ébredve a környező homokdűnéket belepte a hó, de a városban is havasak voltak a pálmafák
A helyiek szerint az elmúlt 38 évben három alkalommal fordult elő ilyesmi. Kétszer még 2016-ban, és most. Szinte mindent beborított a fehérség. Lélegzetelállító képek!
Órákon át esett, hatalmas pelyhekben, miközben folyamatosan hűlt a hőmérséklet… A havazást lefényképező fotós szerint vasárnap hajnalban hullott le a hó, amely aztán egész nap megmaradt, és csak késődélutánra olvadt fel. Egy különös úton mozgó mediterrán ciklon okozta a sivatagban a hóesést!
Sokan az egészet a globális felmelegedés számlájára írják. Egyes meteorológusok szerint ez egy igen vészjósló figyelmeztetés lehet számunkra. A Föld klímája drasztikus átalakuláson megy keresztül, mely egy több évtizedes lehűlési folyamat – egy kisebb jégkorszak – kezdete lehet. Mások a titkos időjárás-manipulációt okolják a furcsa időjárási jelenségekért világszerte. Lehet, hogy ez csak egy kísérlet része volt, amelyben azt próbálták ki, milyen mértékben lehet megváltoztatni a szaharai térség időjárását?
Hát ezt lehet pozitívan értékelni. Látható, hogy igen sokan örültek neki. Biztos nem az járt a fejükben, hogy ebből a hóesésből baj lehet. A videón pedig tisztán látszik, hogy a hó éppen csak megmutatta magát. Ha már időjárás-manipulációt emleget a hír, és ha az igaz is lehet, akkor nekem lenne egy kívánságom a tisztelt manipulátorokhoz. Van egy olyan város Magyarországon Hajdú-Bihar megyében, aminek Kaba a neve. Nos ott tényleg furcsa időjárási viszonyok vannak. Köztudott, hogy igen aktív mezőgazdasági munka folyik azon a vidéken. Amikor a környékbeli településeken ömlik az eső, a kabai gazdák várakozóan tekintenek az égre esőt várva, de a város külterülete is eső nélkül marad az esetek 90 százalékában. Írd és mondd a dörgés, a villámlás, a fekete felhő mind megvan, az eső szinte sosem esik. Hogyan lehetséges ez? Locsolásról szó sem esik, mert hogy én nem láttam vizet már évtizedek óta a locsolócsatornákban, az már szent. Pedig a Keleti-főcsatornából ezt meg is lehetne oldani, ha már ennyire elkerüli az eső a határt. Nos, nekem az a furcsa időjárási anomália, hogy ahol régebben bőtermő vidék volt a természetes esőtől, ott nagy hiány van mindenféle csapadékból, hóból is.