Bár a NASA kutatói szinte mindent megtettek, ezernyi számítást, elemzést és egyéb vizsgálatot végeztek az elmúlt évtizedekben, mégsem bukkantak rá az élet bizonyítékára a vörös bolygón. Kiderült, hogy eddig rossz helyen keresgéltek…
Most úgy fest, kiderült, hogy mindeddig rossz helyen keresgéltek! Ugyanis a Curiosity rover önmagáról készült egyik fotóján, amit azért készít, hogy a technikusok felmérjék a robot állapotát, valami nagyon különös dolgot fedeztek fel. Valamiféle gombára, vagy penészre hasonlító folt bukkant fel a marsjáró egyes alkatrészein…
A végeredmény ugyanaz: Van élet a Marson! Mégha mi vittük is oda, úgy fest életképes a Mars zord körülményei közt is.
Ez a feltételezés alapjaiban rengetheti meg a modern tudomány elképzeléseit az élet keletkezéséről, és bizonyíthatja nem csak a marsi életet, hanem azt is, hogy az élet a Földön kívül is bárhol létrejöhet, méghozzá sokkal könnyebben, mint eddig gondolták. (Már ha valóban a Marson készültek a képek, és nem a NASA sarkvidéki bázisán, ahol a robotjaikat tesztelik…)
Több hasonló állapotfelmérő fotó is készült már a Curiosity rover felületéről, pár hónapja a tudósok így lettek figyelmesek arra, hogy a kerekeken olyan sérülések vannak, amelyeket először fizikai kopásoknak gondoltak, de néhányan inkább biológiai eredetű korrózió nyomainak véltek.
Gombásodást egyébként nem először figyeltek meg a Földön kívül. Korábban az űrállomások falain is elkezdtek elszaporodni a gombák, sőt, egyes jelentések szerint a Nemzetközi Űrállomás napelemein is jelen vannak.
Vélemény, hozzászólás?